Meccsösszefoglalók : Fehérvár-Hegyvidék 5-0

A jobban játszó Fehérvár megérdemelten győzött!

Cika   Vendégh   Bugár   Szántó

Gaál   Nagy   Erdei   Márté

Simon   Bartha

(cserék:-)

A soron következő nb1-es meccsen nagyon sok problémával bajlódtunk ahogy mostanában lenni szokott… hiányzott tőlünk: Durrant Nicholas, Varga Dávid, Orsi Márton, Bíró Péter, Grósz Márton, Flanek Máté, Gelsei  Dániel, Rigó Dániel valamint az eredetileg kezdőbe jelölt Horváth Péter sem tudta vállalni a játékot. A bemelegítést még megpróbálta,  de nem tudott mit tenni sérülésével!

Ahogy azt várni lehetett a meccs  elején jóval többet birtokolta a labdát a Vidi, konkrétan az első három percben nem is értünk labdához, mivel ők csak hátul passzolgattak  és nekünk eszünk ágában nem volt a felezővonalnál előrébb merészkedni. Aztán 1-2 felívelt labdával probálkoztak amiket visszafejeltünk, és ugyanez volt a játék képe még néhány percig.

Majd a 6.-7. perc tájékán egy előreívelt labdánál Bugár  Marci rosszul számította ki a labda ívét, Bende még így is odaérhetett volna, de ő sem mozdult a labdára a Fehérvári játékos pedig köszönte szépen és bevágta a ziccert…. máris 1-0!

A középkezdést követően két perccel később szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat a 16-os oldalvonalánál jobbról. A beívelt labda az ötösön belül üresen találta a hazai csatárt, aki az elmélázó Bende fölött beemelte! Óriási védelmi hiba és máris 2-0!

Milyen meglepő újabb 2perccel később már a 3. is a hálónkban pihent! Egy kavarodás után 16 méterről lőhetett a fehérvári játékos, a labda megpattant 13 méterre a kaputól, ez becsapta az ellenkező irányba mozduló Bende Bencét, bár még így is simán vissza kellett volna érnie a másik sarokhoz, de ez nem sikerült, és csak belekapni tudott a labdába ami így a hálóban kötött ki. 3-0!

A gyors hideg zuhany után mi is kezdtünk éledezni és helyzetekig is eljuottunk többször is: volt, hogy Balázs ment el jól a jobb  szélen, Vince és Kristóf próbálkoztak többször is középtávolról, illetve Zsolt szabadrúgásokból  veszélyeztetett.De Zsolt  a lövéseken kívül mással is észrevétettette magát. Egy borzasztóan csúnya szabálytalanságot mutatott be, ami minden pályán azonnal piros lapot érne: egy előreívelt labdánál először meglökte ellenfelét, majd hátulról bele is rúgott, szerencséjére ezt a bíró  nem látta, és hála istennek az ellenfél csatárának sem lett semmi baja!

A Videotonnak is volt még 1-2 kisebb helyzete de igazi ziccert ők sem tudtak kialakítani az első félidőben.

A 2.félidőt nagyobb erőbedobással kezdtük mint az elsőt. (nehéz lett volna nem így tenni...) Néhány veszélyesebb támadásig el is jutottunk, de nagyobb helyzetet nem tudtunk kialakítani,  a Fehérvár viszont igencsak  veszélyes kontrákat vezetett.

Ezután kétszer is sikerült kilépnünk ziccerben egyiket érthetetlen módon a partjelző megállította a másiknál pedig Erdei Vincének nem sikerült tökéletesen a labda átvétele így odalett a ziccer.

Közben a Vidi játékosai is sorra dolgozták ki a helyzeteket, és lőtték  kapu mellé, fölé vagy épp Bende Bencébe a labdát ,elmondható,hogy a  második félidőben szinte végig kiegyenlített játék folyt.

De ami  nekünk nem sikerült, az a hazaiaknak igen, ők tudtak újabb gólt szerezni. Bár Bence elsőre még védte a közelről érkező lövést, de a kipattanóra csak a hazai csatár érkezett, aki közelről nem is hibázott!4-0

Ebből még csak fel sem ocsúdtunk és máris jött 5 perccel később az 5.  gól, ami nagyon hasonló volt mint az előző!5-0!!

Ezután jobbára mi próbálkoztunk, de már hit nélkül mentünk előre, és akadt még 1-2 hazai helyzet is. Majd a legnagyobb helyzetünket is elpuskáztuk, Nagy Kristóf ment el a balszélen középre centerezett amiről épphogy  lemaradt Vince és Botond is, majd Bendegúz az üres kapuval állt csak szemben, de túl lassan reagált és mire lendítette a lábát visszaértek a védők így ez a helyzet is odalett…

Ezután nem sokkal lefújtba a bíró a meccset ahol a végeredmény és a mutatott játék sem volt kedvező, bár eléggé szedett-vedett csapattal álltunk ki, ami meg is látszott rajtunk! Ideje lenne már egyeseknek elgondolkodni azon, hogy akarnak-e egyáltalán focizni. Ha igen,akkor járjanak meccsre és ne hagyják cserben a társakat!!!!